נגישות על ידי יצירת מסמכים מודולריים ב Microsoft Word

השימוש בתגי כותרת H מהווים אבני דרך בשימושיות ונגישת. מסמכים הכוללים כותרות וכותרות משנה קריאים יותר, מאורגנים טוב יותר ונגישים יותר לאנשים הנעזרים בטכנולוגיות מסייעות.

תגי כותרת H ניתן להטמיע הן בדפי אינטרנט, הן בעורכי תוכן באתרי אינטרנט והן במסמכים דיגיטליים ב Indesign והן ב Microsoft Word.

הדרך הפשוטה ביותר להתחיל ליצור כותרות H ברמות ההיררכיות השונות ב Word (החל מגרסה 2003) היא על ידי שימוש בצירוף המקשים Ctrl+Alt+1 ליצירת כותרת ברמה 1, כותרת רמה 2 עם מקש הקיצור Ctrl+Alt+2 וכך הלאה עד לכותרת ברמה 9.

הסרטון הבא מציג בהרחבה כיצד יוצרים מסמכים מודולריים ב Microsoft Word 2013

עיצוב סגנונות

על מנת להחיל מראה מסוים על טקסט במסמך, ישנה נטיה להחיל על הטקסט מספר פעולות עיצוביות כגון קביעת גודל הגופן, מרווח בין שורות, צבע גופן, סוג הדגשה וכדומה. החלת עיצוב באופן כזה עשויה להיות דרך לא יעילה לעיצוב מסמכים.

ב Microsoft Word בגרסאות המתקדמות ניתן להשתמש בעיצוב ישיר על מנת להחיל מספר פעולות עיצוב על טקסט נבחר. הדרך לעשות זאת היא על ידי שימוש בסגנונות עיצוב. השימוש בסגנונות עיצוב מסייע לבנות מסמכים מעוצבים יותר שמראה הרכיבים בהם סדור יותר וקריא יותר.

הסרטון הבא מציג בהרחבה כיצד ניתן להשתמש בסגנונות עיצוב ב Microsoft Word 2013.

שמירת מסמכי Word כמסמכי PDF לאחר שהוטמעו בהם תגי כותרת H נשמרים ומופיעים לטכנולוגיות הסיוע גם בתוכנות להצגת מסמכי PDF. יחד עם זאת ראוי לציין כי Adobe Reader היא התוכנה שיודעת להציג את המבנה ההיררכי של כותרות למשתמשי תוכנות קוראות מסך – בהנחה כמובן שמדובר במסמך PDF הבנוי כטקסט חי ולא סרוק והכותרות מוצגות בו ככותרות מתוייגות.

קישורים משלימים

מאמר תמיכה מאתרי מיקרוסופט: עבודה עם סגנונות עיצוב ב Microsoft Word

 

 

עודכן על ידי אילנה בניש בתאריך 21.01.2016