2 התקנת תוכנת NVDA

את קובץ ההתקנה של NVDA ניתן להוריד ישירות מאתר NV accessed .NVDA מתעדכנת מספר פעמים בשנה (ללא עלות לעדכוני התוכנה) ולכן יש להיכנס לאתר על מנת להוריד את הגרסה העדכנית ביותר לאלו המעוניינים להתקין את התוכנה בפעם הראשונה.

מי שבמחשב שלו מותקנת כבר גרסת NVDA החל מ 2013 ניתן לקבל עדכונים אוטומטיים בעת יציאת גרסה חדשה ואין צורך להסיר את NVDA ולהתקין מחדש.

את קובץ ההתקנה ניתן להוריד מעמוד ההורדות של NVDA. כאשר נכנסים לעמוד ההורדות יוצג בחלק העליון של המסך בקשה לתרום למפתחי NVDA. במידה ואתם מעוניינים לתרום לקהילת הקוד הפתוח על מנת לסייע בשיפור NVDA עקבו אחר ההנחיות.

במידה ואינכם מעוניינים לתרום בשלב זה, יש לבחור באפשרות Skip donation this time ולאחר מכן תחת הכותרת Email יש להזין בשדה הדוא"ל את כתובת הדוא"ל שלכם. לאחר מכן יש לסמן ב V אם ברצונכם לקבל עדכונים מ NV Access (Keep me up to date with the latest news from NV Access) לסיום לחצו על כפתור ההורדה

הורדה

  • שמירת קובץ ההתקנה בכונן קשיח במחשב.
  • הפעלת קובץ ההתקנה

המסך הראשון באשף ההתקנה

בחלון הראשון יוצג הסכם הרישיון לשימוש בתוכנה. כדי להמשיך בתהליך ההתקנה יש לסמן ב V את האפשרות I agree שנמצאת בחלק התחתון של המסך. כדי להמשיך בתהליך ההתקנה יש ללחוץ על לחצן Install NVDA on this computer.

המסך השני באשף ההתקנה

במסך זה תראו שלוש תיבות סימון. שתיים מהם פעילות בזמן ההתקנה.

תיבת הסימון הראשונה הפעילה נקראת Use NVDA ON Windows logon screen. אם תסמנו אפשרות זו ב V, בכל פעם שתהיו במסך הכניסה של Windows תוכנת NVDA תקריא לכם את תוכן המסך כדי להקל עליכם להתמצא במסך זה.

תיבת הסימון השנייה הפעילה תאפשר למקם סמל קיצור דרך של תוכנת NVDA בשולחן העבודה.

תיבת הסימון השלישית שאינה פעילה במסך ההתקנה מאפשרת להעתיק קבצים של התקן נייד למחשב. אפשרות זו זמינה רק אם בחרתם בחלון הראשי להכין עותק להתקן נייד של תוכנת NVDA. ניתן להכין עותק נייד של NVDA במועד מאוחר יותר מתפריט NVDA כפי שיוסבר בסעיף נפרד באתר נגיש תחת הסעיף "טכנולוגיה מסייעת" תחת הסעיף המוקדש ל NVDA.

כדי להמשיך בתהליך ההתקנה יש ללחוץ על לחצן Continue.

בסיום ההתקנה שיימשך מספר דקות ספורות לכל היותר תוצג הודעה שההתקנה הסתיימה בהצלחה. לחיצה על לחצן ה OK תפעיל את NVDA.

 

עודכן בתאריך 01.02.2016 ע"י אילנה בניש