כלים שימושיים לסיוע בהקראה, כתיבה והקלטה

Accessible Editor Talkback Pro

אפליקציית פתקים נגישה המאפשרת לכתוב פתקים, להקריאם עם מנוע טקסט לדיבור המותקן במכשיר, לשתף ולייצא אותם לאפליקציות אחרות ועוד.

Accessible Keyboard

אפליקציית מקלדת המיועדת במיוחד לאנשים עם לקות ראייה. כאשר לוחצים על אות במקלדת היא מוצגת בתצוגה מקדימה באופן מוגדל. בנוסף, למקלדת יש תצוגה מקדימה של הטקסט המוקלד בעת ההקלדה – כך שמשתמש עם לקות ראייה יכול לראות את התווים המוקלדים בכתב גדול מאוד.

Easy Voice Recorder Pro

אפליקציית הקלטה בממשק משתמש פשוט ובצבעי ניגודיות גבוהה המאפשר להקליט במגוון פורמטים ותצורות, לשתף את ההקלטות דרך  יישומים שונים (בהתאם למגבלות המערכת) ולגבות את ההקלטות בשירותי ענן כגון DropBox.

Hi-Q Recorder

אפליקציית הקלטה בממשק משתמש פשוט ובצבעי ניגודיות גבוהה המאפשר להקליט במגוון פורמטים ותצורות, לשתף את ההקלטות דרך יישומים שונים (בהתאם למגבלות המערכת) ולגבות את ההקלטות בשירותי ענן כגון DropBox. ייחודה של האפליקציה בכך שניתן להמשיך ולהקליט מאותה הנקודה בה נעצרה ההקלטה (גם לאחר סגירת האפליקציה). לאפליקציה זו יש מנגנון גיבוי ל DropBox באופן אוטומטי עבור הקלטות חדשות.

Voice Reading Pro

אפליקציה לסיוע בהקראת טקסט נבחר דרך מנגנון השיתוף של מערכת ההפעלה אנדרואיד. ניתן לייצא טקסט מאפליקציות שונות ולהקריאם  באמצעות האפליקציה.

AudioNote

אפליקציית מחברת דיגיטלית המאפשרת להוסיף הערות בטקסט בזמן ההקלטה. בסיום ההקלטה ניתן לבחור בהערה בכדי להשמיע את  ההקלטה מאותה נקודת זמן. האפליקציה עושיה לסייע מאוד בישיבות ולסטודנטים  ולומדים.

אפליקציית SMS בצבעי ניגודיות גבוהה

Pdf to Speech Pro

אפליקציה המסייעת בהקראת מסמכים דיגיטליים בפורמטים פופולאריים כגון PDF, מסמכי Microsoft Word ו Microsoft PowerPoint. כמו כן האפליקציה תומכת במגוון רחב של התאמות נגישות כגון התאמת מראה ממשק המשתמש, התאמת קצב ההקראה, הגדלת גופנים ועוד.

@Voice Aloud Reader

עוד אפליקציה המסייעת בהקראת מסמכים דיגיטליים בפורמטים פופולאריים כגון PDF, מסמכי Microsoft Word ו Microsoft PowerPoint. כמו כן האפליקציה תומכת במגוון רחב של התאמות נגישות כגון התאמת מראה ממשק המשתמש, התאמת קצב ההקראה, הגדלת גופנים ועוד. בנוסף, באפליקציה זו ניתן להמיר את הטקסט לקובץ קול ולנהל ספרית מסמכים. כמו כן ניתן לגבות  את המסמכים לשירות הענן DropBox.

V Browser

אפליקציית דפדפן פשוטה ונגישה המשלבת נגן בחלק התחתון של הדפדפן המאפשר הקראת עמודי אינטרנט. הקראת עמודי הווב מתאפשרת באמצעות מנוע הדיבור המוגדר כברירת מחדל בהגדרות טקסט לדיבור (למעוניינים בעברית יש להתקין מנוע דיבור בעברית ocalizer). בנוסף, מאפשרת האפליקציה כניסה למצב קריאה בו יוצר התוכן המרכזי באתר ללא הקישורים  הסובבים את הטקסט בתוכן המרכזי. ממצב קריאה ניתן לצאת באמצעות מקש החזרה

 

עודכן בתאריך 05.06.2016