התאמות נגישות באמצעות תאורה חכמה

אנשים עם לקויות ראייה סובלים במקרים רבים מסנוור לאור חזק. במקרים מסוימים נדרשות עצמות שונות של תאורה למשימות שונות. לדוגמה, בעת בישול במטבח דרושה תאורה בעצמה חזקה  בעוד שבעת עבודה על מחשב נדרשת תאורה בעצמה נמוכה יותר. בנוסף לכך, ייתכן שבעבור משימות שונות יהיה צורך בצבעי אור שונים. וכיום ניתן להשיג אפקטים אלו באמצעות מנורות חכמות.

קבוצה נוספת של אנשים עם מוגבלות שיכולה לאינות ממנורות חכמות הם אנשים עם מוגבלות מוטורית שעשויים להתקשות בשליטה על מתגים.

מנורות חכמות כמו אלה של Philips hue באמצעות מגשר  ואפליקציות תואמות מספקות חוויית נגישות חדשה לאנשים עם מוגבלות שיכולים כעת לשלוט על התאורה בבית או במשרד.

אפליקציית הבית שלי ל IOS

השליטה על מוצרים חכמים המתממשקים עם טכנולוגיות בלוטוט ו WI-FI ניתן לבצע באמצעות חבילת Home Kit ואפליקציית הבית החכם של IOS. אחד היתרונות הבולטים בשימוש באפליקציית הבית החכם היא הפשוטות והנגישות של ממשק האפליקציה בכלל ולמשתמשי תוכנת ההקראה VoiceOver בפרט.

אפליקציות נוספות לשליטה על מכשירים חכמים מאפשרים בנוסף להגדיר תרחישים שונים לפיהם תצורת התאורה תיקבע בהתאם ללוחות זמנים ומצבים.

קישורים  למקורות מידע

האתר הרשמי של Philips Hue

מציע מידע על מוצרים לרבות רכישה ותמיכה

Philips Hue

האפליקציה הרשמית של Philips hue

OnSwitch for Philips Hue / LIFX : Lights & Effects

אפליקציה המאפשרת להגדיר תאורה  בסוגים שונים ולקבוע את עצמת האור. קיימות נורות עם אפקט קולי נלווה הבוקע מהרמקולים של מכשיר הטלפון. כמו כן ניתן להגדיר כי יושמע צליל עם הפעלה, כיבוי או שינוי תאורה מהאפליקציה.

 

עודכן ע"י אילנה בניש בתאריך 01.04.2017